Sunday, 8 June 2014


Nie mamy na co dzień kontaktu z Polską. JJ nie ma możliwości by pobawić się z polskimi dziećmi i poduczyć języka. Czuję się zobowiązana do tego by moje dziecko przynajmniej w moim języku mówiło i potrafiło swobodnie porozumiewać się z dziadkami i resztą rodziny, dlatego też czytam mu jak najwięcej polskich książeczek. Co noc przed zaśnięciem zachęcam go do wyporu polskiej literatury, ale to wszystko zależy od humoru w jakim jest nasz królewicz. Można by powiedzieć, że JJ ma fazy na książki. Teraz przechodzimy takową na punkcie wierszy Jana Brzechwy i Domku przy Torach. Czytamy je noc w noc, a biedny tatuś kiedy przypada jego kolej na czytanie bajek na dobranoc musi mu je po prostu zmyślać. 

Jan Brzechwa - Wiersze dla dzieci

Nie mamy na codzien kontaktu z Polska. JJ nie ma mozliwosci by pobawic sie polskimi dziecmi i poduczyc jezyka. Każdy powinien znać klasykę polskiej poezji dziecięcej. 
Seria Polscy Poeci to wspaniałe książki zawierające popularne i lubiane polskie wiersze najbardziej znanych poetów.  

Wiersze Jana Brzechwy to utwory ponadczasowe, czytane przez kolejne pokolenia dzieci. Napisane zostały ponad pól wieku temu, a do tej pory nie straciły na atrakcyjności i świeżości. Wciąż bawią i uczą maluchy, a dzięki charakterystycznej melodyjności teksty te łatwo się zapamiętuje. 
Jest to wspaniały zbiór wierszy jednego z najbardziej znanych poetów dziecięcych. Znajdziecie w niej znane i lubione utwory, takie jak "Kaczka dziwaczka", "Entliczek - pentliczek", "Na straganie", "Tańcowała igła z nitką", "Samochwała i wiele, wiele innych.
11 komentarze:

 1. Ostatnio moja Pati śpiewa lenia :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gratulacje. Uwielbiamy lenia :)

   Delete
 2. Uwielbiałam i uwielbiam Brzechwę!!!
  Uściski ślę

  ReplyDelete
 3. Moja Ala lubi książki czytać sama.Mama jest zbędna a ja tak marzę by jej poczytać.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie mozna sie poddawac. Ja bym zaczela czytac siedzac obok. Moze by sie czasem zainteresowala i zaczela siadac mamie na kolanko.

   Delete
  2. Ja bym zaczela w takim razie czytac na glos, siedzac gdzies tam z boku. Moze po jakims czasie by sie zainteresowala I zaczela siadac mamie na kolanko :)

   Delete
 4. Mam ta sama książeczkę :-)

  ReplyDelete
 5. My z kolei mamy zbiorek wierszy Tuwima i moje dzieciaki tez go uwielbiaja. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wiersze Tuwima tez chcemy kupic :)

   Delete
 6. Uwielbiamy Brzechwę...znaczy ja lubię...

  ReplyDelete