Thursday, 30 January 2014
JJ już od kilku miesięcy potrafi liczyć do dziesięciu, a ostatnio stara się nawet liczyć do dwudziestu. Czyja to zasługa? Moim zdaniem książeczek, które JJ uwielbia czytać. Te z serii do nauki liczenia mamy dwie i Kubusiowi nie wydają się zbyt nudne, bo sięga po nie codziennie! Mnie już uszami wychodzi czytanie tych samych tekstów i liczenie tych samych przedmiotów, ale czego się nie robi dla naszych pociech. Książeczka "Count with teddy" Brimax jest przeznaczona dla grupy wiekowej 2-4 lata, ale powiem wam szczerze, że mam to w nosie. Kupując książkę nie patrzę na zalecenia autora, a na możliwości mojego dziecka. JJ razem ze mną śpiewa piosenkę która się w niej znajduje i dokończa rymowanki. Z kolei książeczka "Count with me" Disney's jest świetnym początkiem do nauki angielskich słówek, jak i liczenia.
Do tego: liczymy schody po których się wspinamy, motylki na ścianie, samochody na parkingu, ciastka na talerzu, klocki podczas budowy wierzy, ptaszki na niebie,  itp. itd.
13 komentarze:

 1. Fajnie :) zdolny chłopak!
  My zaczęłyśmy naukę części ciała, bo Maniura z uporem mania małym paluszkiem pokazuje klejno nos, oczy i usta. Paluchem wciska gałkę do oczodołu i z radością woła KO!

  ReplyDelete
 2. U nas jeszcze Karol liczy razem z siostrą albo udaje że czyta, lub pyta jak ona mamo co tu pisze i odpowiada ABD.... takie tam moje wywywody....

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja pamietam jak moja siostra sie uczyla ze mna pisac. Siedziala naprzeciwko mnie i wszystkie litery pisala do gory nogami :)

   Delete
 3. Zdolny słodziak:))

  ReplyDelete
 4. Super - zdolny chlopczyk :)
  Ps - tez nie patrze na zalecenia wiekowe.. moja Lil uklada puzzle, ktore sa dla czterolatkow :) do liczenia sie jakos slabo zabieramy - bardziej po ang. jej wychodzi niz po polsku, hihi :) Pewnie bedzie humanistka tak jak mama :) Pozdrawiamy.

  ReplyDelete
 5. No to swietnie. Powinnas byc z niej bardzo dumna. Takie puzzle to nielada wyzwanie dla malucha.

  ReplyDelete
 6. Ho ho no to rięknie :) kto wie może za parę miesięcy będzie umiał liczyć do 100 ;)tylko nie posyłaj Go jeszcze na studia. Niech korzysta z uroków dzieciństwa ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Znajac jego mozliwosci, to bardzo prawdopodobne :P

   Delete
 7. Brawo JJ! A skąd ta jego śliczna koszula?

  ReplyDelete