Monday, 23 February 2015


Ostatnimi czasy bardzo modne są tablice kredowe, które zdobią nie tylko dziecięce wnętrza, ale również salony. W kuchni służą do zapisywania przepisów, w pokoju dziecięcym do nauki pisania i zabawy, w salonie jako ozdoba. Niektóre z nich używane są tez jako tygodniowe kalendarze/notatniki. Przed wejściem do sklepu lub restauracji można się spotkać z tablicami na których znajdują się najnowsze oferty. 

W jaki sposób wiec nie wydając dużej ilości pieniędzy stworzyć własną tablice?
Wystarczy posiadać w domu stara ramkę na zdjęcie, której już nie używamy. Jeśli ramka jest dość ładna, to mamy problem z głowy, ale jeśli jest tak paskudna jak moja, to najlepiej ja pomalować. Ja użyłam białej farby w sprayu. Jedyne co musimy zakupić, to arkusz papieru tablicowego, który kosztuje dosłownie kilka zloty. 


Jeśli ramka jest podrapana lub nam się nie podoba, to malujemy ja na dowolny kolor


Odmierzamy i wycinamy odpowiedni rozmiar jaki należy wyciąć z arkusza tablicowego.


Przyklejamy na szybkę którą wyciągamy z ramki, po czym całość ponownie składamy.


Ramkę można jeszcze ozdobić według własnego uznania. Ja stawiam jednak na klasykę i prostotę. Moja tablica wpasowała się świetnie wraz z innymi bibelotami i świecami na kominku. Pewnie co jakiś czas zależnie od mojego humoru, lub pory roku będą pojawiać się na niej nowe cytaty, obrazki, lub wiadomości. 


7 komentarze:

 1. też mam arkusz tablicowy ;-) tylko ja Go niecnie użyłam... nie wyszło tak jak chciałam, na szczęście resztki już użyłam z głową.
  Twoj pomysł świetny na 100% Go wykorzystam :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mam jeszcze kilka innych pomysłów na zastosowanie tego arkuszu, wiec może zdradzę w kolejnych postach. A Ty do czego go zastosowałaś?

   Delete
 2. Super tablica i super zapisana :)

  ReplyDelete
 3. super pomysł trzeba pomyśleć może zrobić

  ReplyDelete
 4. Świetny pomysł :) Gdzie można dostać arkusz tablicowy?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja kupiłam na ebay, ale pewnie na allegro tez znajdziesz :)

   Delete