Wednesday, 24 August 2016


Dunajcem spływałam już chyba trzeci, czy czwarty raz w życiu, ale nigdy wcześniej nie przypominam sobie tak wielkich kolejek do kas jak teraz. Mimo tego, że dzień wcześniej przeczytaliśmy w internecie, że w godzinach pomiędzy 10:00 - 14:00 jest najwięcej chętnych na spływ, to nikt z nas nie zdawał sobie sprawy z tego, że w kolejce do kasy będziemy czekać 2 GODZINY. Takie doświadczenie może nieco zniechęcić do całej wyprawy, ale żeby nie marnować czasu ustawiliśmy się do nieco krótszej kolejki po jedzenie. Jeśli jest ktoś chętny na taki spływ, to polecam więc zakupienie biletu online. Bilet dla osoby dorosłej do Szczawnicy to 49 zł, a dla dziecka do lat 10 to 24,50 zł. Bilet dla osoby dorosłej do Krościenka kosztuje 58 zł, a dziecko do lat 10 płaci 33,50 zł. Spływ przełomem Dunajca można rozpocząć w Sromowcach Niżnych, Kątach lub w Sromowcach Wyżnych. Po spłynięciu do przystani docelowej trzeba złapać busik, który po uzbieraniu kompletu zabiera turystów do przystani początkowej. 
Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Pogodę mieliśmy wspaniałą, wiec troszkę opaliłam sobie nogi. Nasz flisak był tak dowcipny, że wszyscy padaliśmy ze śmiechu, a widoki z tratwy na Trzy Korony wspaniałe. Flisacy nawet specjalnie obrócili nam łódź, żebyśmy mogli sobie zrobić wspólne zdjęcie z górami w tle. 

9 komentarze:

 1. Też byłam na takim spływie Dunajcem kilka lat temu😃

  ReplyDelete
 2. Mnie niestety ominęła tak przyjemność odwołali wycieczkę.Piękne zdiecja. Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 3. Wspaniale widoki! Moj maz obiecuje mi splyw Dunajcem, za kazdym razem kiedy jestesmy u jego rodziny w Zakopanem. I za kazdym razem cos staje na przeszkodzie. ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja myslalam, ze tez mnie to w tym roku ominie, bo nie wpuszczaja tak malych dzieci, ale na szczescie nie bylo restrykcji wiekowych.

   Delete
 4. Przepiękne zdjecia! Mam nadzieję, ze i nam w końcu uda się wybrać na taki spływ :)

  ReplyDelete