Friday, 21 February 2014


Ostatnio w Angielskich mediach popularność zdobyła kampania przeciw pedofilii. W radiu, telewizji, prasie bębni się o konieczności nauki i przestrzegania dzieci przed pedofilami. Dzięki temu nasze dzieci będą same potrafiły odróżnić dobro od zła i ustrzec zagrażającym niebezpieczeństwom. 
My żeby zapoznać JJ'a z tematem zakupiliśmy książeczkę "Some Parts are Not for Sharing" Julie K. Federico. Myslelismy, że skoro poleca jest przez fachowców, to okaże się dobra. Nie będę książki mieszać z błotem i wywodzić się na jej temat. Powiem tylko tyle, że szalu nie ma. Mało w niej wątku i do tego samo masło maślane. Chyba będziemy musieli wybrać inna propozycje z listy i zobaczymy na co trafimy tym razem. Mimo tego, że książeczka okazała się totalnym zonkiem JJ czasem do niej powraca , a my wciąż uważamy, że nauka tego typu może się przydać naszym pociechom. Popieramy więc kampanię w 100% i nagłaśniamy bardziej. Od kogo nasze dzieci mają się tego dowiedzieć, jak nie od nas?!


 

Więcej informacji można znaleźć na stronie NSPCC

2 komentarze:

  1. Myślę sobie że jak dziecko ma dużo miłości i akceptacji w domu to nie będzie szukało uwagi u kogoś innego/obcego. Temat jest dość trudny i zawiły. Trzeba wiedzieć jeszcze to, że poza złym dorosłym może dziecko mieć styczność ze złym dzieckiem. Jakiś czas temu głośno było o chłopcu (chyba 9lat) który molestował inne dziecko i został skazany jak dorosły. Jak zbiorę siły i trafię na dobry artykuł to rozwinę temat kiedyś u siebie.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Temat jest dosc kontrowersyjny i pewnie kazdy ma co do niego inne zdanie. Ksiazeczka uczy glownie zachowan ktore sa normalne i takich jakich sie wystrzegac. Uczy odpowiedniej reakcji na zlo. Najwazniejsze jest jednak by na ten temat z dzieckiem rozmawiac, czy tak jak w naszym przypadku uczyc czytajac. Wazne jest to, by dziecko mialo sie do kogo zwrocic w razie zagrozenia. Wazne by znalo osoby ktorym moze zaufac. O to tu glownie chodzi.

      Delete