Sunday, 19 October 2014To będzie nasze trzecie Halloween. Za pierwszym razem JJ był za mały by czynnie uczestniczyć w zabawie, ale nie mogłam się oprzeć by przynajmniej nie przebrać go w ten dzień za słodką dynie. Drugie Halloween spędziliśmy w Polsce, więc mimo tego, że kostium mieliśmy przygotowany, to nie było chętnych by przyłączyć się do zabawy. W tym roku po raz pierwszy JJ będzie na swoim pierwszym Halloween Party organizowanym w przedszkolu, ale też z grupką starszych dzieci będzie chodził po domach by "trick-or-treat". 
Zdecydowanie nie chcę wystraszyć swojego malucha do punktu w którym boi się przebywać we własnym domu, ze względu na straszne dekoracje. Nie chcę by Halloween już od najmłodszych lat kojarzyło mu się z czymś przerażającym. Na to ma jeszcze dużo czasu :) W tym roku podejdziemy do tematu z lekkim dystansem. 

Po pierwsze. Nie zamierzam dekorować domu w taki sposób, by przestraszyć pól rodziny. Nie będzie więc wampirów lub gadających czaszek. Nie będzie obciętych głów i kończyn. Zamiast tego, sami zaczęliśmy przygotowywać przyjazne dekoracje. JJ zrobił już pająki które wiszą w jego pokoju i nietoperze, które zwisają z sufitu w salonie. Przed samym Halloween kupimy dynie i będziemy wycinać w ich śmieszne buźki. Jeśli macie ochotę razem z dziećmi przygotować Halloween'owe dekoracje to zapraszam na stronę Disney Baby, gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji.

Zazwyczaj dziecko czuje się pewniej w większej grupie. Popytajcie znajomych lub rodzinę czy tez zamierzają zabrać dzieci na treat-or-tricking. Może nawet uda wam się razem zorganizować przyjęcie dla maluchów.  Każdy z rodziców może przynieść jakieś przekąski żeby nie obciążać zbytnio jednej osoby. Po pomysły na przekąski które świetnie sprawdzą się na takim party zajrzyjcie tutaj

Wybierz komfortowy kostium. Lepiej nie ubierać dziecka w coś, w czym ciężko mu się będzie poruszać. Obejrzyjmy też prognozę pogody na ten dzień i odpowiednio ciepło się ubierzmy. Na wszelki wypadek dobrze jest wziąć dodatkową bluzę, kurtkę lub czapkę. 

By w przyjazny sposób zapoznać dziecko z Halloween, można zacząć od czytania książeczek tematycznych. Ja znalazłam dwie w języku angielskim: Pooh Says BOO i Halloween Surprise.

Jesli ktoś nie zamierza chodzić z dzieckiem po domach, to wiele miejsc przygotowuje z okazji Halloween atrakcje dla dzieci. Można wybrać się więc do lokalnego Zoo, Drayton Manor, Cadbury World i wielu innych podobnych miejsc. National Trust też przygotował wiele atrakcji dla tych starszych, jak i młodszych dzieci. Można się spotkać i razem z innymi dziećmi przygotować dynie na tegoroczne Halloween lub posłuchać strasznych historii. 
6 komentarze:

 1. słodka dynia :) U mojej Pati w przedszkolu robią zabawę, ale dopiero na andrzejki.

  ReplyDelete
 2. Jeju jaka cudna dynia :)
  Strasznie podobają mi się takie przebrania :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Do przebrania mieliśmy jeszcze czapeczkę, ale niestety nie chciała Kubie wejść na głowę ;)

   Delete
 3. Tak bym chciała żeby w Polsce Halloween też było tak hucznie obchodzone. Super zabawa dla dzieciaków :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha, może dożyjemy takich czasów, kiedy ludzie przestaną się w tym upatrywać szatana, a dostrzegą świetną zabawę dla małych i dużych. My Halloween uwielbiamy!

   Delete